Syvsten IF markerer 80-års jubilæum

Syvsten IF markerer 80-års jubilæum

20. august 2018 - kl. 8:49 - af

Lørdag den 1. september kl. 11 til 14 inviterer Syvsten IF til reception i Syvstenhallens Cafeteria.

Den 6. august var egentlig jubilæumsdagen, men dette vil foreningen gerne fejre med alle interesserede den 1. september. Syvsten IF håber at se nuværende og tidligere medlemmer, sponsorer og samarbejdspartnere, klubber fra lokalområdet og borgere i Syvsten.

Fra klubbens start i 1938 og frem til i dag har mange mennesker været en del af klubben. Mange ildsjæle har der været og er der stadig for at give klubbens medlemmer gode oplevelser og mulighed for at dyrke idræt.

Ud over receptionen er der fodboldkamp kl. 14.30, hvor serie 5 spiller mod Hørby og kl. 18  er der helstegt pattegris på programmet.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Syvsten IF markerer 80-års jubilæum' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2020 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER