Golfspillerne i Sæby Golfklub går amok i varmen

Golfspillerne i Sæby Golfklub går amok i varmen

20. juli 2018 - kl. 11:29 - af

Medlemmerne i Sæby Golfklub nyder den fantastiske sommer, og det gør de på banen.

I forgårs lavede Ulla Skov hole in one på klubbens hul 16 på damedagsrunden, og i går var det så Allan Kastrup, der slog bolden i hul på eet slag, den flotte bedrift skete på klubbens hul 14. Allan mente også det var på tide med en hole in one, da han har betrådt golfbaner i hele verden igennem de sidste 24 år.

Det er dog langt fra de første “Ettere” i Sæby i denne sæson, men det er dog ikke sket i mands minde, at der er lavet hole in one 2 dage i streg.

Klubbens hole in one sponsor, Spar Nord, er glade på både Ulla og Allans vegne. De vil bliver fejret med en god whisky til alle i klubhuset efter runden.

image3 kopier IMG_6450 kopier

 

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Golfspillerne i Sæby Golfklub går amok i varmen' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2020 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER