Ekstraordinær general-forsamling i Skjolds Venner

Ekstraordinær general-forsamling i Skjolds Venner

15. maj 2018 - kl. 14:38 - af

På foreningens ordinære generalforsamling lykkedes det ikke at få valgt en fuldtallig bestyrelse, hvorfor foreningen må ud i en ekstraordinær generalforsamling onsdag den 16. maj. Det er lykkedes at finde to kandidater til erstatning for de to tidligere bestyrelsesmedlemmer, der ikke ønskede genvalg, men da der skal også skal vælges 2 bestyrelsessuppleanter, er det vigtigt at der kommer nogle kandidater på banen.

Skjolds Venner, der er støtteforening til fodboldklubben i Sæby, søger også hjælpere til banko, som finder sted hver torsdag fra september til april i Skjolds klubhus, men også personer, der kan være interesseret i at gå ind i bestyrelsesarbejdet i Skjolds Venner.

Foreningen har cirka 300 medlemmer og dens primære formål er skaffe midler til ungdomsarbejdet i Skjold. Seneste regnskabsår gav et overskud på 70.000.

Er du interesseret i at hjælpe foreningen med at køre videre, så mød op til den ekstraordinære generalforsamling.  Ved eventuelle spørgsmål kan klubbens mangeårige formand Carlo Pedersen træffes på tlf. 4086 3149.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Ekstraordinær general-forsamling i Skjolds Venner' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2020 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER