Peter Ingemann kommer til Frederikshavn med STØRST

Peter Ingemann kommer til Frederikshavn med STØRST

23. januar 2026 - kl. 8:17 - af

Den TV-kendte Peter Ingemann gæster Frederikshavn Teaterforening i efteråret 2026.

Det sker, når han den 20.  oktober kl. 18,30 i 2 timer er på scenen på Frederikshavn Gymnasium med et foredrag om “STØRST”, som er fra TV2’s populære serie af rejseprogrammer, der har bragt Peter Ingemann og seerne vidt omkring i hele verden til de største og mest fascinerende ting og steder.

Programserien har gået sin sejrsgang over skærmen med flotte seertal, og udsendelserne er blevet modtaget med de højeste karakterer for en livsstilsprogramserie nogensinde.

I foredraget tager Ingemann publikum med på en fantastisk og magisk rejse hele STØRST-programserien.

Publikum kommer desuden med bag kulisserne på serien og får fortalt nogle af hemmelighederne bag succesen og mange sjove “sidehistorier”, som ikke er med i de endelige programmer.

Selv om der er længe til, kan det nok allerede nu være en god disposition at sikre sig billet på arenanord.billetten.dk eller via Frederikshavn Teaterforenings hjemmeside, da der uden tvivl bliver stor rift om billetterne.

Peter Ingemann er uddannet journalist og har tidligere medvirket i DR’s populære program “Hammerslag”. Om ganske få dage fylder han 53 år.

Tekst: Per Rye

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Peter Ingemann kommer til Frederikshavn med STØRST' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2025 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger