
Julekoncert med Kurt Ravn i Sæby Kirke udskydes til 2021
7. november 2020 - kl. 1:30 - af Henrik Christensen (web-redaktør)
Det er med stor beklagelse at Lions Club i Sæby, grundet de seneste Corona restriktioner i Nordjylland, er nødsaget til at aflyse julekirkekoncerten med Kurt Ravn i Sæby Kirke den 1. december i år, oplyser Vagn Kraglund fra Lions Club til SaebyAvis.dk.
– Kurt Ravn har personligt bakket op omkring udskydningen til 2021 – og glæder sig utroligt meget til at gæste Sæby Kirke til en udsolgt koncert i 2021. Vi arbejder i øjeblikket med to modeller i 2021, fortsætter Vagn Kraglund. Det er enten en forårskoncert med Kurt Ravn i Sæby Kirke, når og hvis Corona-situationen forbedres væsentligt i første halvår 2021 – eller det er en Julekirkekoncert med Kurt Ravn i december 2021.
– Alle solgte billetter til koncerten den 1. december vil være gyldige til koncerten i 2021. Vi melder ud, så snart vi har fundet frem til en dato for Kurt Ravn koncerten i 2021, slutter Vagn Kraglund.
Hvis der er personer, som ønsker at returnere deres billet – og få den refunderet – kan dette ske ved henvendelse til Lions Club i Sæby senest den 15. november 2020 på mail: saeby@lions.dk
Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.




Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Julekoncert med Kurt Ravn i Sæby Kirke udskydes til 2021' til en bekendt