
Beauty By Caroline Fisker åbner i Sæby
11. maj 2020 - kl. 20:15 - af Henrik Christensen (web-redaktør)
“Nu kan jeg endelig fortælle, at jeg åbner Beauty By Caroline Fisker. Jeg har været så heldig at få lov til at åbne klinik hos Team Rønnow i Sæby. Lokalet er stadig ikke helt klar, men booking af bryn, vipper og negle er åben fra fredag d. 15 maj. Der vil løbende blive åbnet for flere behandlinger, når lokalet er helt klar.
Jeg hedder Caroline Fisker Christensen, jeg er 23 år gammel og er opvokset i Sæby. Efterfølgende er jeg flyttet til Frederikshavn, hvor jeg har boet i nogle år”.
Caroline er uddannet statsanerkendt kosmetiker d. 15 maj 2018, samme dato som hun starter i klinikken i år. Hun var i lære i Hjørring under hele sin uddannelse og gik i skole på Tech College Aalborg.
Lige siden hun startede på uddannelsen, har drømmen været at åbne en klinik, og hun har aldrig været i tvivl om, at det skulle være i Sæby. Så derfor er hun også rigtig glad for, at hun nu har fået muligheden for det.
Caroline havde snakket lidt med Maibritt fra Team Rønnow om at starte op nede hos hende. Og da hun kom ned og så lokalet, så var hun slet ikke i tvivl om, at det var her, hun skulle åbne sin klinik, og så gik planlægningen ellers i gang. Det har været nogle måneder under vejs, og derfor var hun også utrolig glad, da hun endelig kunne sætte en dato for åbningen.
“Jeg glæder mig rigtig meget til at komme i gang, og til at blive en del af teamet hos de søde piger hos Team Rønnow. Jeg har det sidste halvandet år arbejdet på et plejehjem, hvilket jeg holder fast i lidt endnu ved siden af klinikken. Derudover har jeg holdt fast i kosmetikerfaget i fritiden. Jeg har blandt andet lagt makeup til modeshow hos Sanne C de sidste par år, slutter hun.
Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.




Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Beauty By Caroline Fisker åbner i Sæby' til en bekendt