Lav påskepynt på bibliotekerne<br>…

Lav påskepynt på bibliotekerne

5. april 2019 - kl. 9:27 - af

Mangler du lidt påskepynt hjemme på værelset, i stuen eller et helt andet sted? Kig forbi på bibliotekerne i enten Skagen, Frederikshavn eller Sæby, hvor vi laver søde påske-pomponer, kyllinger og andet påske-papirklip.

I påskeferien finder bibliotekerne i Skagen, Frederikshavn og Sæby garn, papir, lim og saks frem, og her kan du lave de sødeste pompon-kaniner og kyllinger. Klip og fold lige det påskepynt, du kan tænke dig. Kun fantasien sætter grænser!

– Det bliver spændende at se, hvad børnene har lyst til at lave af påskepynt, udtaler bibliotekar Camilla V. Jensen og fortsætter: Vi håber, at rigtig mange får lyst til at hygge sig i et par timer i det kreative hjørne.

Det er mandag den 15. og tirsdag den 16. april fra kl. 10-13, du kan klippe påskepynt på bibliotekerne i Skagen, Frederikshavn og Sæby.

Der er fri entré, og du behøver ikke tilmelde dig – du møder bare op.

 

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Lav påskepynt på bibliotekerne
...'
til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2025 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger