
Klostergydens Fisk har hevet fiskene op
13. februar 2015 - kl. 0:13 - af Henrik Christensen (web-redaktør)
Nu er det forår, for Klostergydens Fisk er klar til deres 10. sæson, og det betyder en masse gode tilbud og nye tiltag!
”Vi kan slet ikke forstå, det er 10. sæson, men det går så stærkt, og heldigvis også så godt, at vi har været nødt til at ansætte folk, til at passe vores hjemmeside og vores facebook opdateringer, så vi kan koncentrere os om forretningen, hvor vi allerede nu, har mødt mange tidligere kunder, der er så glade for, at vi er tilbage igen, og det er jo skønt”, siger Helene Aaen indehaver af Klostergydens Fisk.
Forretningen åbnede tirsdag den 10. februar, og har åbent mandag til fredag fra kl. 9.30 – 17.30, lørdag fra kl. 9.30 – 13.30, mens web-butikken har åbent døgnet rundt, så du i ro kan sidde og bestille dine varer eller månedens fiskekasse, men som noget nyt har du også mulighed for at besøge forretningen, og selv bestemme hvad der skal i kassen.
Klostergydens Fisk kører i denne uge tilbud på renset stenbidder rogn, og samtidig er der tilbud på månedens fiskekasse til en helt formidabel pris, samtidig med at der stadig køres det gode tirsdagstilbud på fiskefars.
Som noget nyt har Klostergydens-Fisk startet en auktion på facebook. Det vil komme til at køre en gang i mellem, så bliv venner med dem her, og vær med i de spændende auktioner.
Auktionen går ud på at byde på en fiskekasse fyldt med lækkerier til weekenden. Der er i alt tre kasser, og de tre højestbydende har så mulighed for at hente hver sin kasse i forretningen inden lukketid, eller hvis man bor uden for området, at få den tilsendt.
Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.








Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Klostergydens Fisk har hevet fiskene op' til en bekendt