Standerhejsning og spillermøde hos IF Skjold

Standerhejsning og spillermøde hos IF Skjold

16. januar 2014 - kl. 13:48 - af

Skjold 2013_600x250IF Skjold Sæby indleder traditionen tro fodboldåret med standerhejsning. I år afholdes standerhejsning lørdag den 25/1 klokken 13.30, med deltagelse af herresenior, old-boys, grand old-boys og U/17 drenge. Desuden er klubbens æresmedlemmer samt øvrige trænere og ledere ligeledes indbudt. Efter en let omgang træning serveres der varm suppe i klubhusset.

Skjold er en klub for alle. Derfor er nye såvel som gamle spillere mere end velkomne. Ønsker man at prøve sig selv af i Skjold, er det blot at møde op til standerhejsning, eller en af de efterfølgende træninger. Har man spørgsmål i den forbindelse kan Skjolds cheftræner Karsten Thomsen kontaktes på 21 44 16 35, eller formand for Skjolds seniorudvalg Karsten Stoklund på 30 31 00 34. Skjold er til foråret repræsenteret i Jyllandsserien 1, Serie 2, Serie 3, Serie 5 og Serie 6.

Mandag den 27/1 afholdes der et kort spillermøde for klubbens tre første hold, det vil sige JS1, Serie 2 og Serie 3. Er man ny spiller, og ønsker at indgå på et af disse hold, er man også mere end velkommen til at kontakte en af de ovenstående. I samme forbindelse vil der være tøjprøvning af det nye træningssæt. Mød op mandag den 27/1 klokken 19.00, hvor træningen starter.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Standerhejsning og spillermøde hos IF Skjold' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2020 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER