
Ugens buket fra Bellis Blomster går til:
9. april 2010 - kl. 5:42 - af Henrik Christensen (web-redaktør)
Denne uge buket går til: Charlotte Rømming Pedersen
SaebyAvis modtog for et par uger siden en opfordring med ordlyden:
Hej Saeby avis
Her er næste uges ”offer” til ugens buket.
Min søster, Charlotte Rømming Pedersen, er der bare altid! For sine børn og mand, sin søster plus familie, hendes venner og veninder….og dem der bare har brug for lidt støtte, opmuntring eller et godt råd. Og her går du aldrig forgæves. Spørger du – kan du altid regne med et ærligt svar. Hun er trofast og ærlig.
Mine nevøer er hendes guldmedalje! Hun støtter dem og hjælper dem – er der for dem og står gerne på sidelinien med friskbagt kage. Hun bruger gerne en nat en gang i mellem på natteravns ture.
I en svær tid kan du regne med hende – ligger sine egne problemer til side for at hjælpe og støtte vi andre. Og egne problemer har hun også – evig smerter pga. sygdom og det gør ondt langt inde i hjertet at se hende med smerter – det er ikke fair. Men hun er stærk! Vælger at det IKKE må slå hende ud – og hvilken kamp!
Kære søs – du er fantastisk og jeg elsker dig. Tak for alt hvad du gør for mig og alle mulig andre – du har så stor betydning for så mange mennesker og fortjener en stor pris.
Kærligst
Jeanette Kousholt
Ugens flotte buket består af: Orkideer, gerbera, nellikker, roser, gren rose, lyng og deco chrysantimum.
Buketten kan købes hos Bellis Blomster i Sæby for ca. 300 kr
Har du lyst til at sige tak, undskyld eller jeg elsker dig, helt gratis?
Hvem rydder op efter festen, klapper stolene sammen efter ”Bamse” koncerten i Syvstenhallen. Hvem er det der altid stiller op, når børnene er syge, og man skal på arbejde???
SaebyAvis.dk laver i samarbejde med Bellis Blomster, en super måde at sige tak på!
Lav en lille beskrivelse af, hvorfor du vil sig tak, undskyld eller bare jeg elsker dig!
SaebyAvis.dk afleverer buketten til modtageren og bringer et billede af den glade modtager i avisen.
Du sender os bare en mail og vi vælger ugens Heldige !
2 kommentarer til “Ugens buket fra Bellis Blomster går til:” under annoncerne.
hej – ugen buket kan kun gå til vore nabo Ole Kjeld – Langvedvej 41 – Sæby
Ole har hele vinteren kørt sne væk for alle os her oppe på toppen af langtved, og der var meget af den, sådanne naber er gode at have
Hej Susanne
Det lyder til at du har en kandidat til ugens buket. Hvis du ønsker at komme i betragtning, skal du sende en anmodning på mail til info@saebyavis.dk
Go’ weekend
Henrik