Anne & Katrine: byLINDGREN® genopstår!

Anne & Katrine: byLINDGREN® genopstår!

13. august 2023 - kl. 20:27 - af

Tilbage i slutningen af maj 2023, meldte søstrene bag Sæby virksomheden byLINDGREN® ud, at deres eventyr efter 8 år var slut, firmaet ville lukke og de havde mistet alt.

Miraklernes tid er dog ikke forbi og for kort tid siden kunne man på deres Facebookside læse følgende:

ET VASKEÆGTE MIRAKEL
De fleste eventyr har en lykkelig slutning. De er fulde af magi og mirakler og har fantastiske karakterer.
Vores byLINDGREN®-eventyr sluttede brat for nogle måneder siden. Men så skete der noget fantastisk. Et sandt Disney-mirakel.

byLINDGREN® genopstår! Vores iværksætterdrøm og livsværk kan fortsætte takket være to eventyrer fra det omkringliggende kongerige.

Intet er som før, men vi garanterer, at kvaliteten, stilen og byLINDGREN®-viben forbliver den helt samme!

Vi vil gøre vores ypperste for fortsat at levere den bedste kundeservice og masser af inspiration til ude- og overtøjsgarderoben.

Vi er mere end klar til flere eventyr, og vi håber af hele vores hjerte, at du er med på rejsen, skriver søstrene Anne & Katrine på firmaets Facebookside.

Hvem der har reddet de to iværksættere er endnu uvist, men et kip med hatten, er hvis på sin plads en sådan søndag i august.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Anne & Katrine: byLINDGREN® genopstår!' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2025 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger