
Cirkus Mascot kommer til Dybvad
21. februar 2023 - kl. 12:37 - af Henrik Christensen (web-redaktør)
Cirkus Mascot kommer til Dybvad onsdag d. 12. april med årets cirkusforestilling “GLAD I LÅGET” som spilles indenfor i Dybvad Hallen.
Det er cirkus i børnehøjde for hele familien – levende underholdning med dygtige artister, dejlige dyr og den sjoveste klovn!
Om forestillingen
Hos Cirkus Mascot tror vi på, at det igen er blevet tid til at have mange bolde i luften. Vi glæder os til at jonglere med magiske minutter og mennesker, der slanger sig i projektørlyset. Vi bærer hinanden på hænder og fødder, og vi bobler af glæde ved udsigten til at være sammen med et publikum, der har blik for livsglæden.
Cirkus er gåsehud og griseri, en talentfuld pony med blik for alle nuancer, imponerende akrobatik. Og tak. Tusind tak – faktisk, fordi I er med til at være traditionen tro. Klovnen, ham kender I. Han går aldrig i for små sko, til gengæld er han altid den, der veksler smil til grin med en grimasse, og Gulio kan noget, næsten ingen andre kan; han kan trylle. Blandt andet.
Cirkus Mascot er et familiedrevet cirkus, rejsende i øjeblikke for store og små. Programmet er som sædvanligt fyldt med dyr og mennesker, der gør sig helt ekstraordinært umage.
Se mere om årets forestilling og køb billet på: https://cirkus-mascot.dk/
Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.




Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Cirkus Mascot kommer til Dybvad' til en bekendt