Ibsens Kapel blæser op til storm over Skovlyst

Ibsens Kapel blæser op til storm over Skovlyst

6. august 2020 - kl. 8:17 - af

Søndag d. 16. august afslutter Sæby-Scenen og Skovlyst årets sommercaféer med et ordentligt trut. Ibsens Kapel spiller op til søndags underholdningen, som ifølge meteorologerne bliver under blå himmel og høj sol.
Skovlyst holder åben fra kl. 13.00 til 17.00 og musikken starter kl. 13.30.

Som sædvanlig kan man købe kaffe og gammeldags æble-, jordbær- eller rabarberkage, som i dagens anledning kan holdes på 40 kr. Du får en hel flaske portugisisk hvid-, rød- eller rosévin for 140 kr. eller et glas for 30 kr., og selvfølgelig kan der også købes øl, sodavand og is.

Der er mulighed for at bestille bord. Du bestiller ved at forudbetale 100 kr. på MobilPay 8528EF. Skriv hvor mange personer I kommer. Beløbet bliver refunderet, ved din første bestilling i Teatercaféen. I tilfælde af dårligt vejr flyttes der naturligvis inden døre.

Skovlyst siger tak til gæster, musikere, kræmmere og frivillige, der har været forbi det gamle traktørsted og støttet vedligeholdelsen af kulturhuset, og håber vi ses igen til næste år.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Ibsens Kapel blæser op til storm over Skovlyst' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2025 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger