Åben generalforsamling i Sæby Erhvervsforening

Åben generalforsamling i Sæby Erhvervsforening

6. marts 2020 - kl. 11:16 - af

Tirsdag den 17. marts er der generalforsamling i Sæby Erhvervsforening, som bliver holdt hos Sæby Spektrum med indlæg og rundvisning.

Sæby Erhvervsforening inviterer igen i år åbent til sin generalforsamling den 17. marts. Til generalforsamlingen kan man få indsigt i foreningens frivillige arbejde, og indsatserne i Erhvervshus Nord, der er driftsorganisationen for de tre erhvervsforeninger i Sæby, Frederikshavn og Skagen.

I år afholdes generalforsamlingen på Sæby Spektrum med indlæg og rundvisning ved centerleder Lars Nielsen samt indlæg fra DGI omkring fremtidens foreningslivs betydning for udviklingen af Sæby.

– I Sæby Erhvervsforening arbejder vi sammen for at skabe vækst og arbejdspladser i Sæby området via forskellige initiativer. Fx har vi lige udgivet en flyer, som virksomhederne kan bruge til at snakke bosætning med nye ansatte. Vi har valgt at holde årets generalforsamling på Sæby Spektrum, fordi det er et super vigtigt initiativ, der er rejst penge til, og som har stor værdi for tiltrækningen af nye børnefamilier til vores by, siger Kim Müller, formand for Sæby Erhvervsforening.

Er man interesseret, kan man tilmelde sig generalforsamlingen på Erhvervshus Nords hjemmeside:
https://www.erhvervshusnord.dk/ydelser/arrangementer/vis/article/generalforsamling-saeby-erhvervsforening-5/

 

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Åben generalforsamling i Sæby Erhvervsforening' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2020 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER