Taffel på Sæbygaard med Vendsyssel Symfoniorkester

Taffel på Sæbygaard med Vendsyssel Symfoniorkester

3. januar 2020 - kl. 9:31 - af

Der er lige nu billetter til det traditionsrige Taffel på Sæbygaard – Forårskoncert med Vendsyssel Symfoniorkester!

Den skønne maj aften, 19. maj 2020 kl. 18, indledes i Borggården, hvor der serveres et glas sprudlende, mousserende vin sablet af Uffe Nielsen fra Den Gamle Smedje.

I Riddersalen tager Vendsyssel Symfoniorkester alle med på en musikalsk oplevelsestur og fællessangen er en god tradition, som man holder fast i.

Til pausen er der dækket festligt op i kælderen til den lækre buffet med pølse- og ostespecialiteter. Utraditionelt sammensat og velkendt leveret af Den Gamle Smedje.

Taffel på Sæbygaard arrangeres i samarbejde mellem Sæbygårds Venner, Vendsyssel Symfoniorkester og FOF Vendsyssel. Kom og vær med til at fejre forår med koncert i de smukke rammer på Sæbygård Slot, hvor alle bliver festligt modtaget!

Bestil hos FOF Vendsyssel og billetten inkluderer velkomstdrink, koncert og spisning.

Shop hos fof-vendsyssel.dk og direkte link til arrangement her:

https://www.fof.dk/vendsyssel/Kursusoversigt/Foredrag%20og%20debat%20foraar%202020/taffel?id=35155

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Taffel på Sæbygaard med Vendsyssel Symfoniorkester' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2022 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger