Atletikken i Sæby er klar til at træne ude

Atletikken i Sæby er klar til at træne ude

18. marts 2019 - kl. 8:33 - af

Er du frisk på nye udfordringer, så mød op til Standerhejsningen.

Sæby Atletik slår dørene op til en ny udesæson på Klostervænget. Klubben byder velkommen til nye og gamle medlemmer på det hyggelige atletikstadion, som ligger gemt lidt af vejen på Klostervænget 30 c. Det kan være lidt svært at finde for nye medlemmer. Men her gemmer der sig et top moderne atletikstadion med klubhus.

Standerhejsningen den 28. marts er for hele familien, og plejer at være en hyggelig oplevelse for alle. Se træningstider på www.sik80.com.

Inde sæsonen blev afsluttet med mange stævner og en godt besøgt generalforsamling. Generalforsamlingen samlede 60 deltagere, og den nye bestyrelse kom til at bestå af: Marianne Fischer, Martin Raunholt Larsen, Henrik Christiansen, Mads Krogh og Gunnar Møller Nielsen.

reg 3 hæk piger kopier reg 5 boldkast kopier

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Atletikken i Sæby er klar til at træne ude' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2025 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger