
Sidste dag med musik i Klostergydens Åhave
3. august 2018 - kl. 1:19 - af Henrik Christensen (web-redaktør)
Fredag den 3. august kl. 17-19 er sidste aften med musik i Klostergydens smukke åhave med musik af og med Mads Toghøj.
For sidste gang i år, spille Fisker Thomas barnebarn Mads Toghøj for alle, medens du kan nyde lækre retter med frisk fisk og tænke tilbage på den bedste sommer i mands minde. Tag fruen, gemalen, naboer, familien og vennerne under armen og kig ned. Helene Aaen garantere for havehygge på højeste plan, god stemning og fantastisk underholdning. Har du lysten og humøret, så har de haven, hyggen og musikken.
Men husk også, at det ikke er sidste gang, man kan nyde en dejlig fiskemenu i haven, og den smukke udsigt og det skønne vejr forsvinder heller ikke.
Så kom ned i Klostergydens smykke have, og nyd de skønne muligheder der er for at få friske, lækre fiskemenuer, eller måske bare nyde en enkelt fiskefrikadelle.
Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Sidste dag med musik i Klostergydens Åhave' til en bekendt