Salon AfroDidde i Sæby<br> åbner for fremtiden

Salon AfroDidde i Sæby
åbner for fremtiden

1. juni 2017 - kl. 7:50 - af

Salon AfroDidde på Frederikshavnsvej i Sæby åbner i dag 1. juni i den tidligere købmandsbutik lige over for Sæby Søbad, og det er en åbning med fremtid i.

Der er tænkt ud af boksen i ny, moderne stil med respekt for gamle værdier, og i salonen er der også nyt og noget lidt knap så nyt.

Chefen hos AfroDidde er unge Didde Løndal Njaher, der samtidig er i lære og under uddannelse som frisør med salonens kendte frisør Anita Petersen, der har været i branchen længe, som læremester.

Det er lige før, vi tør kalde det to generationer i samme salon.

-Anita og jeg glæder os til at byde kunderne velkommen, og vi er klar til at kræse om alle. Der skal nemlig være tid til snak og hygge, hvilke er noget, vi begge vægter meget højt, og så er der naturligvis altid kaffe på kanden, fortæller Didde Løndal Njah.

Salon AfroDidde har åbnet for tidsbestilling – ring 9310 9300 eller klik dig direkte ind her – eller besøg AfroDiddes hjemmeside her og Facebook her

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Salon AfroDidde i Sæby
åbner for fremtiden'
til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2022 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger