Skanderborg kan vente
hård kamp mod Sæby
8. april 2017 - kl. 6:07 - af 020838
Sæbys fodboldherrer er klar til lørdagens svære udekampe i Skanderborg, som bliver lidt af en bundgyser i Danmarksserien.
Sæbynitterne gør det pænt i klubbens første sæson nogensinde i landets fjerde bedste fodboldrække, men godt spil er ikke altid nok i det hårde selskab, så der mangler point på kontoen. Sæby er sidst med 11 point, og lige over er Skanderbrog med 14. point.
Sæby leverede i lørdags atter en god indsats, men tabte hjemme 1-4 til Randers. Lørdag skal det gå ud over Skanderborg, som sikkert også er villig til at vinde den vigtige kamp.
Der resterer fortsat hele 11 kampe i turneringen, så sæbynitterne er på ingen måde uden chance for også at få sæson nummer to i Danmarksserien, men der må snart gerne sættes point på kontoen.
Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Skanderborg kan vente
hård kamp mod Sæby' til en bekendt