Ugens Bolig
fra Jensen & Riise
20. februar 2017 - kl. 5:23 - af 020838
Skovparken – Her har du mulighed for både at eje eller bo til leje. Velkommen på
Hans Dyres vej I skønne Sæby har du nu mulighed for at blive ejer af et nyopført og energivenligt dobbelthus.
Du har også muligheden for at leje en af disse skønne boliger for 8.625 kr. pr. mdr. + forbrug.
Husene opføres i to størrelser begge i et plan med henholdsvis 100 m2 og 115 m2 beboelse samt med 5 m2 udhus. Husene vil fremstå enkle i vedligeholdelsesvenlige materialer. De sorte tage samt det lyse murværk holdes i moderne linjer og stil.
Der er fra arkitektens side lagt vægt på optimal udnyttelse af boligens areal og indretningen er rummelig og lys. Naturen er trukket med ind i boligerne gennem terrassernes udearealer. Der er brugsret til carport til hvert enkelt hus.
Til hver bolig er der brugsret til carport.
Vær med fra start og få din egen indflydelse på materialevalget – kontakt EDC Jensen & Riise for materialebeskrivelse, bygningstegninger, visuelle fotos m.m.
Ugens bolig
Mægler: Lars Jensen
Sagsnr. 93003072
Type: Villa
Boligareal: 115
Grundareal: 215
Rum: 4/3
Værelser: 4/3
Antal plan: 1
Byggeår: 2016
Energimærke: A
Pris: 1.748.000
Ejerudgifter: 2.308
Tekst og foto fra EDC Jensen & Riise, Sæby
Søndergade 9A – 9300 Sæby
Telefon:96 89 04 77
E-mail: 930@edc.dk
Hjemmeside: http://www.edc.dk/saeby/
Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Ugens Bolig
fra Jensen & Riise' til en bekendt