Skjold Sæby spiller lørdag<br> hjemme mod Skanderborg

Skjold Sæby spiller lørdag
hjemme mod Skanderborg

23. september 2016 - kl. 21:21 - af

Fodboldklubben Skjold Sæbys hold i Danmarksserien tørster efter en sejr i lørdagens hjemmekamp på Sparekassen Vendsyssel Arena mod FC Skanderborg.

Det er endnu ikke blevet point til oprykkerne fra Sæby, som dog har gjort det udmærket i det skrappe selskab i landets fjerde bedste række.

Kampen mod Skanderborg spilles klokken 13.30, og klubben håber på stor opbakning fra mange tilskuere. Der er som altid er øl på køl og pølser på grillen

Lørdag den 24. september er en dag, hvor der sker en masse spændende i Skjold-regi.

Om formiddagen – klokken 11 – skydes på Sæby Torv klubbens Spinnings Event i gang, hvor en masse friske herrer og damer vil træde i pedalerne for et godt formål – nemlig klubbens dygtige ungdomsafdeling. Kom og hep på rytterne, som er i mål klokken 13.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Skjold Sæby spiller lørdag
hjemme mod Skanderborg'
til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2020 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER