Klubmesterskab i vente hos Sæby Badmintonklub

Klubmesterskab i vente hos Sæby Badmintonklub

5. april 2016 - kl. 10:05 - af

Klubmesterskabet for Sæby Badmintonklub bliver afholdt lørdag den 16. april med start kl. 9.00.

Sæby Badmintonklub har haft en forrygende sæson: Et stort antal medaljer er hentet hjem af klubbens ungdomsspillere, og holdtuneringen er gået over al forventning, således at Sæby Badmintonklub også har et hold, der har kvalificeret sig til De Nordjyske Mesterskaber.

Årets højdepunkt er helt klart klubmesterskabet, der afholdes i klubbens egen hal på Skov Allen. Denne dag vil byde på en masse flot badminton, og ved afslutningsfesten om aftenen vil vinderne få overrakt deres fortjente medaljer.

Klubben understreger, at alle interesserede er velkomne til at komme forbi i løbet af dagen og se alle de spændende badmintonkampe. Skulle nogen få lyst til at prøve kræfter med verdens bedste sport, kan bestyrelsen eller trænere kontaktes for at finde et tidspunkt, der passer.

 

 

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Klubmesterskab i vente hos Sæby Badmintonklub' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2022 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger