Sparekassen Vendsyssel ny hovedsponsor i springteam Sæby

Sparekassen Vendsyssel ny hovedsponsor i springteam Sæby

5. december 2015 - kl. 8:43 - af

sparekassen vendsyssel_sponsor_unden_tekst copySpringteam Sæby er kommet godt i gang med den nye sæson, og har budt velkommen til både nye og gamle gymnaster. Samtidig har klubben fået tilført ny spændende trænerkapacitet på spring og rytmedelen.

Her ud over har Springteam Sæby fornøjelsen af at præsentere foreningens nye hovedsponsor, Sparekassen Vendsyssel.  Springteam Sæby ser frem til et rigtig godt samarbejde med banken.

Springteam Sæby er en forening, som vægter det sociale højt blandt gymnasterne, samtidig med at klubbens gymnastikfaglighed er i toppen. Foreningen arrangerer løbende ture og arrangementer for både bredde og konkurrencehold.

Den 16. december bliver foreningens årlige julefest afholdt i Sæby fritidscenter. Det bliver spændende om Pyrus og Kandis igen i år kommer på besøg, og mon Pyrus giver et nummer på sin luftguitar?

Springteam Sæby ønsker alle en rigtig glædelig jul samt et sprudlende nytår.

 

 

 

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Sparekassen Vendsyssel ny hovedsponsor i springteam Sæby' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2020 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER