Trænerstaben på plads Skjold Sæby…

Trænerstaben på plads Skjold Sæby…

4. november 2015 - kl. 10:31 - af

SONY DSCIdrætsforeningen Skjold Sæby har forlænget træneraftalen med andetholdstræneren Per Pedersen til også at omfatte sæsonen 2016. Andetholdet spiller i øjeblikket i serie 3 og slutter sæsonen 2015 på en flot 3. plads.

Klubben har indgået ny aftale med Rasmus Nicolajsen, som skal fungere som assistenttræner på klubbens 1. hold i jyllandsserien. Rasmus skal samtidig fungere som målmandstræner i seniorafdelingen.

Denne aftale gælder også for hele 2016.

Klubbens 3. hold som i 2016 spiller i serie 4 skal trænes af en gammel kending. Ejvind Christiansen vender tilbage som træner i Skjold Sæby. Ejvind Christiansen har tidligere trænet flere af klubbens ungdomshold. Aftalen med Ejvind Christiansen er gældende frem til sommeren 2016.

Per Pedersen Rasmus Nicolajsen Ejvind Christiansen

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Trænerstaben på plads Skjold Sæby...' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2020 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER