Fodbold: <br>Serie 3 træner søges

Fodbold:
Serie 3 træner søges

7. januar 2015 - kl. 9:32 - af

IF Skjold maal_600x250Til seniorafdelingen i Skjold søger vi en dygtig og engageret træner til at træne klubbens andethold i Serie 3.

– Brænder du for at arbejde med og udvikle unge spillere?

– Er du en vinder og ønsker du brændende at videregive dette til dine spillere?

– Er du en teamplayer og god til samarbejde?

Så er det DIG vi søger!

Du vil indgå i et trænerteam sammen med Nikolaj Dorff (træner Serie 1), Peter Sørensen (træner U/19) og Dennis Pedersen (træner Serie 5) og med reference til Seniorudvalget.

Klubbens første og andethold træner sammen og udgør en trup på ca. 25 til 30 mand. Truppen træner som udgangspunkt fast mandag, tirsdag og torsdag. Det forventes at du er tilstede tirsdag og torsdag, mens mandag er valgfri alt efter hvor meget tid du har til rådighed.

Som træner for klubbens andethold bliver du et naturligt bindeled mellem holdene i Seniorafdelingen, hvilket er en vigtig rolle med stort ansvar.

Henvendelse vedr. trænerjobbet bedes rettet til formanden for seniorudvalget i Skjold, Jens Lorenzen (Tlf. 61 46 10 11), der også kan give yderligere oplysninger og svare på evt. spørgsmål i forbindelse med jobbet.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Fodbold:
Serie 3 træner søges '
til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2022 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER