
Billetsalg til årets Tyrolerfest skydes i gang
23. august 2012 - kl. 1:10 - af Henrik Christensen
Søndag den 26. august fra kl. 14 – 16 sælges der billetter til Syvsten IF´s årlige Tyrolerfest, som løber af stablen lørdag den 3. november. Billetsalget sker i Syvstenhallen, hvor klubben på søndag har 2 hjemmekampe i fodbold.
Tyrolerfesten er den 3. i rækken, og vi har allerede fået forespørgsler på arrangementet. Nogle har ønsket at reservere billetter for at sikre sig adgang til festen.
Konceptet med spisning, festlig optræden af Sæby Tyrolerorkester og DJ, der supplerer med fornøjelig musik har vist sig at være et hit. Der synges med, skåles og danses og Syvsten IF kan garantere en glad aften.
Sæby Tyrolerorkester satte Lanternens Gårdhave på den anden ende først i august måned. Folk fik rørt både ben-, sang- og lattermuskler. De forstår at skabe stemning. Vil du opleve Sæby Tyrolerorkester for fuld udblæsning i en festlig udsmykket hal, og god tyrolerinspireret mad, så må du have en billet til dette arrangement. Så mød op i Syvstenhallen på søndag
Resterende billetter sælges efterfølgende i Syvstenhallens Cafeteria, hos CLICK i Sæby eller ved henvendelse til Inge på 2145 1823.
Syvsten IF ser frem til en forrygende fest i hallen med masser af festglade gæster.
Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Billetsalg til årets Tyrolerfest skydes i gang' til en bekendt