Velholdt sommerhus med havudsigt – på ejet grund

Velholdt sommerhus med havudsigt – på ejet grund

12. november 2022 - kl. 5:32 - af

Mæglerhuset Sæby: Det hyggelige sommerhus på Lyngmosevej 11 er beliggende i Sulbæk, mellem Frederikshavn og Sæby. Fra sommerhuset og den sydvendte terrasse har du havudsigt og blot 100 meter til vandet, hvor du kan nyde den børnevenlige sandstrand. Derudover ligger skoven lige herved, og der er 3 km gangsti langs kysten, som fører ind til Sæby Havn. Sommerhuset ligger med gode læ-forhold i et privat område, hvor kun sommerhusejere færdes. Her er ro, og du har Nordjyllands bedste attraktioner for store og små inden for rækkevidde. Beliggenheden bliver ikke bedre.

Sommerhuset fra Stenhøj Husene er på 60 kvm og består af køkken og stue i åben forbindelse, samt badeværelse, to gode værelser og hems. Derudover har du en stor garage på 30 kvm, som er mulig at omdanne til eksempelvis anneks, alt efter behov.

Herlighederne ligger på en dejlig stor grund på hele 905 kvm, med græsplæne, træterrasse med pavillion, samt stor flisebelagt terrasse med havudsigt. Her er der også god plads til at opføre vildmarksbad, saunatønde eller trampolin til børnene, alt efter dine ønsker og behov.

Sommerhuset fremstår indbydende med lyse materialer og mulighed for at sætte eget præg på huset. Der er installeret Daikin varmepumpe i 2017, og derudover er der radiatorer i alle rum, så sommerhuset kan benyttes året rundt.

Det store køkken- og stuemiljø udgør et helt særligt opholdsrum med loft til kip og stort glasparti mod syd. Her er derfor også et fantastisk lysindfald og ikke mindst havudsigt. Endelig tilbyder sommerhuset et lyst badeværelse med bruseniche, toilet og hvidt inventar, samt to værelser med god skabsplads, hvoraf det ene værelse er udstyret med hems.

Søger du et velholdt sommerhus på ejet grund med en helt unik beliggenhed, hvor der sjældent kommer ejendomme til salg, og hvor husene går videre fra generation til generation – så tøv ikke med at kontakte os for at se dette fine sommerhus.

Mægler: Mæglerhuset Sæby

Adresse: Lyngmosevej 11, Suldbæk, 9900 Frederikshavn

Sagsnr: 008103

Type: Sommerhus

Boligareal: 60 kvm2

Grundareal: 905 Kvm2

Rum: 3

Værelser: 2

Antal plan: 1

Byggeår: 1964

Til-/ombygget: 1993

Pris: 1.945.000,-

Ejerudgifter: 1.344 kr.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Velholdt sommerhus med havudsigt - på ejet grund' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2025 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger