Juleafslutning for 50+ hos Firmaidræt Sæby

Juleafslutning for 50+ hos Firmaidræt Sæby

6. december 2013 - kl. 10:20 - af

I mandags deltog 80 seniorer i en af foreningens traditionsbundne afslutninger. En god sæson med masser af motion og hyggeligt samvær skal sluttes af med manér.

Det var et flot arrangement med lækker mad, musik og lotteri. Der skal i forbindelse med lotterier lyde en stor tak til de mange sponsorer (Sæby Guld og Sølv, B.B. Helseriet, Kjolegården, Lottes guld og sølv, Farvebøtten, Torvets kaffe, Team Rønnov, Bellis blomster, Frisør A, Salon Hårmix, Dronninglund Sparekasse, Super Brugsen, Camilla F., Sæby Fiskeindustri, Kalhøj, Kop og Kande, Matas, Madan Smed, Sportigan, Sparekassen Vendsyssel, Annette på Torvet, Sterisol.

”Vi har en rigtig flot opbakning fra seniormedlemmerne til disse arrangementer og ikke mindst fra udvalget bag arrangementet.

Alle er klar til at tage fat på en ny sæson mandag d. 6. januar – og HUSK, at vi holder Åbent Hus i seniorafdelingen mandag d. 13. januar. Hold øje med foreningens nye folder ”Motions for Alle” i posten i uge 50!

Tak for en god sæson. Alle ønskes en rigtig glædelig jul og godt nytår”, siger Birgitte Vallin, der er daglig leder af Firmaidræt Sæby.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Juleafslutning for 50+ hos Firmaidræt Sæby' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2020 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER