Bogcafé i ”Retfærdigheden” i Sæby

Bogcafé i ”Retfærdigheden” i Sæby

6. august 2013 - kl. 0:22 - af

Som noget helt nyt tilbyder Venneforeningen en bogcafe i caféen i ”Retfærdigheden”, Algade 14.

Gæsterne får, samtidig med at man kan nyder en kop kaffen og en kage, mulighed for at kigge i Foreningens udvalg af bøger. Læse lidt her og der, og måske få lyst til at låne bogen med hjem og læse den færdig.

Mangler man måske selv plads i sine reoler til nye bøger, og har man nogle, som man ikke mere har lyst til at beholde, er man velkommen til at aflevere disse bøger i caféen, så andre kan få glæde af dem.

Der er bøger for enhver smag. Krimier – gamle og nye, dansk og udenlandsk skønlitteratur – og også nogle få bøger på engelsk, og Foreningen har plads til mange flere bøger endnu.

”Kig forbi og mød kunst, kultur og caféstemning i ”Retfærdigheden”, siger Alice Malling Thaarup fra Venneforeningen.

Vil du kommentere på ovenstående artikel, så brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Bogcafé i ”Retfærdigheden” i Sæby' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2022 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger