
Oplevelser i aften på Sæby Havn ved havnekontoret
30. juli 2012 - kl. 11:03 - af Henrik Christensen
Volstrup Harmonikaklub underholder på Sæby Havn ved Havnekontoret. Kom og hjælp dem med at få en oplevelse af havnemiljøet en sommeraften i Sæby, hvor turisterne er i byen og lystbådene ligger ved kajen.
Arrangementet er flyttet fra den 6. august til i aften kl. 19.00 – 20.30, pga. andet arrangement på havnen den 6. august.
Der aflyses, hvis vejret er dårligt.
En kommentar til “Oplevelser i aften på Sæby Havn ved havnekontoret” under annoncerne.
Sikken musikalsk aften der blev leveret. Der blev både grint og grædt, klappet og sunget med blandt publikum i alle aldersgrupper. Særligt det vellykkede afslutningsnummer “men en hel flaske rom” vakte glæde blandt de fremmødte.
Tak for en rigtig god aften, hvor det eneste negative var, at det ikke var muligt at få musikken med hjem, i form af en CD. Idéen er hermed givet videre.