“Et brag i hallen” – hos Sæby HK

“Et brag i hallen” – hos Sæby HK

21. marts 2012 - kl. 9:19 - af

Søndag den 25. marts afholdes årets sidste hjemmestævne, hvilket samtidig er denne sæsons sidste spillerunde inden mesterskaberne. Derfor afholdes denne dag ”Et brag i hallen” i Sæby Fritidscenter, hal A, hvor James Kousholt spiller musik til indløb og under kampen, samtidig med at der er speaker til hver kamp. Intersport Sæby har sponseret en gave til den bedste spiller på hvert hold i alle kampe – en såkaldt kampens spiller.

Sideløbende med ungdomsstævnet i hal A spiller klubbens herrehold oprykningskamp mod Tårs kl. 14 i hal B. Klubbens 3. div damer spiller om muligheden for at have vundet 21 ud af 22 kampe mod Hjørring, og Serie 1 damer kan ende som nummer 3 med en sejr over Hjørrings 2. hold.

Alt i alt en spændende omgang håndbold i Sæby Fritidscenter på søndag den 25. marts kl. 9-19.

En kommentar til ““Et brag i hallen” – hos Sæby HK” under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

En kommentar til ““Et brag i hallen” – hos Sæby HK”

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2010-2022 SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SaebyAvis.dk - lokale nyheder fra Sæby. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER